News

Sankcja kredytu darmowego – ochrona konsumentów przed nieuczciwymi kredytodawcami

 • by

Nie jest tajemnicą, że różnego rodzaju pożyczki, w tym szybkie chwilówki, cieszą się dużą popularnością. Jak wynika z danych KRD, w pierwszej połowie 2021 roku ponad połowa Polaków spłacała kredyty lub pożyczki. Ty również zdecydowałeś się na kredyt, jednak masz wrażenie, że padłeś ofiarą nieuczciwych praktyk firm pożyczkowych? Sprawdź, czy… Czytaj więcej »Sankcja kredytu darmowego – ochrona konsumentów przed nieuczciwymi kredytodawcami

Jak otrzymać zwrot prowizji bankowej w PKO BP?

 • by

Od pewnego czasu sporo mówi się o możliwości wcześniejszej spłaty kredytu w banku, a także o zwrotach prowizji. Ty również zdecydowałeś się na spłacenie zobowiązania finansowego przed terminem? To świetna wiadomość – możesz otrzymać zwrot prowizji bankowej w PKO BP!  Wcześniejsza spłata kredytu – to naprawdę się opłaca! Nie ma… Czytaj więcej »Jak otrzymać zwrot prowizji bankowej w PKO BP?

Jak wyrobić kartę kierowcy? Kiedy jest potrzebna?

 • by

Karta kierowcy i tachograf to podstawowe wyposażenie zawodowego kierowcy. Karta kierowcy to elektroniczne narzędzie, które pozwala na ewidencję i monitorowanie czasu pracy. Używa się jej m. in. w ciężarówkach i autokarach. Sprawdź, jak wyrobić kartę kierowcy!  Kto musi mieć kartę kierowcy? Obowiązek posiadania karty kierowcy reguluje Rozporządzenie Parlamentu i Rady… Czytaj więcej »Jak wyrobić kartę kierowcy? Kiedy jest potrzebna?

Co oznaczają trzy sygnały syreny strażackiej?

 • by

Sygnał syreny strażackiej najczęściej kojarzy nam się z pożarem, chociaż nie zawsze to jest powód jego rozbrzmiewania. Co oznaczają trzy sygnały syreny strażackiej? Jak należy się wtedy zachować? Przeczytaj i bądź świadomy ewentualnego zagrożenia. Na alarm syreny strażackiej należy zawsze zwracać uwagę.  Służby mundurowe informują nas w ten sposób o… Czytaj więcej »Co oznaczają trzy sygnały syreny strażackiej?

Ile trwa wymiana oleju w samochodzie? Wszystko, co musisz wiedzieć!

 • by

Korzystanie z samochodu to nie tylko przyjemność z jazdy, ale też konieczność pamiętania o czynnościach serwisowych, które należy regularnie wykonywać. Do nich zaliczamy między innymi wymianę oleju i filtrów. Sprawdź, ile trwa wymiana oleju, jak często należy ją wykonywać i ile to kosztuje. Przy okazji dowiesz się, jak samodzielnie sprawdzić… Czytaj więcej »Ile trwa wymiana oleju w samochodzie? Wszystko, co musisz wiedzieć!

Działalność gospodarcza a kredyt hipoteczny – najważniejsze informacje

Prowadzisz działalność gospodarczą i planujesz wziąć kredyt hipoteczny? Sprawdź, jakie warunki musisz spełnić, aby bank sfinansował zakup nieruchomości. Banki inaczej oceniają zdolność kredytową przedsiębiorców i osób pracujących na tzw. etacie. Warto więc dobrze przygotować się do procedury wnioskowania o kredyt hipoteczny. Z artykułu dowiesz się: jakie czynniki wpływają na udzielenie… Czytaj więcej »Działalność gospodarcza a kredyt hipoteczny – najważniejsze informacje

Kredyt a umowa na czas określony – co musisz wiedzieć?

 • by

Według danych GUS ponad połowa Polaków pracuje na umowę o pracę na czas nieokreślony. To właśnie ta forma zatrudnienia dla wielu osób jest tą najbardziej stabilną i jednocześnie preferowaną przez pracowników. Podobną opinię mają banki i inne instytucje udzielające kredytów i pożyczek. Z kolei prawie co piąty Polak jest zatrudniony… Czytaj więcej »Kredyt a umowa na czas określony – co musisz wiedzieć?

Ubezpieczenie OC – sposoby na znalezienie taniej składki

 • by

Każdy kierowca doskonale wie, że zakup ubezpieczenia komunikacyjnego może być sporym obciążeniem dla portfela – w wielu przypadkach ceny polisy są naprawdę wysokie. Jednocześnie nie można uniknąć kupna OC, ponieważ w Polsce ubezpieczenie to jest obowiązkowe. Warto wiedzieć, że zakres OC jest zawsze taki sam, ponieważ jest on regulowany przez… Czytaj więcej »Ubezpieczenie OC – sposoby na znalezienie taniej składki

Prom Gdynia Karlskrona – czas na morską przygodę!

 • by

Marzysz o wspaniałej wyprawie, podczas której będziesz mógł całkowicie oderwać się od codzienności? A może chciałbyś przeżyć wyjątkową przygodę, która na długo pozostanie w Twojej pamięci? Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to mamy dla Ciebie idealną propozycję! Podróż promem do Szwecji to doskonały sposób na spędzenie weekendu. Sprawdź, dlaczego warto wybrać… Czytaj więcej »Prom Gdynia Karlskrona – czas na morską przygodę!

Kredyt 50 tys. na 10 lat

 • by

Planujesz remont mieszkania i brakuje Ci pieniędzy? (Nadszedł czas na spełnianie marzeń? Planujesz remont mieszkania?) A może organizujesz ślub i chcesz, aby było to naprawdę niezapomniane wydarzenie? Jeżeli rozważasz kredyt 50 tys. na 10 lat, koniecznie sprawdź, jak możesz go otrzymać i jaki będzie przybliżony koszt kredytu. Być może, kiedy… Czytaj więcej »Kredyt 50 tys. na 10 lat

Ubezpieczenie samochodu w leasingu

 • by

Zastanawiasz się nad nowym samochodem, jednak nie dysponujesz wystarczającymi środkami? Być może dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie leasing – to obecnie jedna z najbardziej popularnych i cenionych form finansowania auta. Sprawdź, czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie i jak wygląda ubezpieczenie samochodu w leasingu.  Leasing – czy warto? Oczywiście,… Czytaj więcej »Ubezpieczenie samochodu w leasingu

OC dla młodych kierowców nie musi być drogie!

 • by

Choć kurs na prawo jazdy i zdanie egzaminu to z pewnością najbardziej stresujący czas dla młodych osób, świeżo upieczeni kierowcy nie mogą zapominać o ubezpieczeniu OC. Każdy właściciel pojazdu jest zobowiązany do zakupu polisy OC. Niestety ceny ubezpieczeń komunikacyjnych dla osób, które mają niewielkie doświadczenie za kierownicą, są bardzo wysokie.… Czytaj więcej »OC dla młodych kierowców nie musi być drogie!

Ubezpieczenie turystyczne – jak znaleźć to najlepsze?

 • by

Planujesz podróż, a może regularnie wyjeżdżasz za granicę i chcesz zapewnić sobie jak najlepszą ochronę? Nieważne, czy za granicą spędzisz tylko kilka dni, czy też wyjeżdżasz na dłużej, koniecznie zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Sprawdź, jak wybrać to najlepsze i na co zwrócić uwagę przy jego poszukiwaniach.  Jaki jest zakres… Czytaj więcej »Ubezpieczenie turystyczne – jak znaleźć to najlepsze?

Jaki bank wybrać, czyli na co zwrócić uwagę przed założeniem konta?

 • by

Banki kuszą klientów szeroką ofertą kont osobistych. Zanim jednak skorzysta się z propozycji jednego z nich, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które wbrew pozorom mają duże znaczenie. Mowa tu nie tylko o opłatach, lecz także między innymi dostępności bankomatów, placówek czy kredytów. Opłaty za prowadzenie konta Praktycznie w każdym… Czytaj więcej »Jaki bank wybrać, czyli na co zwrócić uwagę przed założeniem konta?